Tehnologies

Viss nepieciešamais bezvadu tīkla izveidošanai

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 14 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 15 Maijs 2024
Anonim
Biķernieku trases starta mājas atklāšana, 07.07.2012.
Video: Biķernieku trases starta mājas atklāšana, 07.07.2012.

Saturs

Lielākās daļas bezvadu tīklu sirds ir bezvadu maršrutētājs

Ja vēlaties pats iestatīt mājas Wi-Fi sistēmu vai to instalēt jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, jums ir jāzina daži pamati. Jo īpaši uzziniet par komponentiem, kas veido lielāko daļu bezvadu tīklu, un par to, kā šie komponenti darbojas savā starpā. Tas ir vienkāršāk nekā izklausās, un tīkla ierīces kļūst vieglāk lietojamas un drošākas ar katru gadu.

Bezvadu datortīkla galvenās aparatūras sastāvdaļas ir adapteri, maršrutētāji un piekļuves punkti, antenas un atkārtotājss.

Bezvadu tīkla adapteri

Bezvadu tīkla adapteri (pazīstami arī kā bezvadu NIC vai bezvadu tīkla kartes) ir nepieciešami katrai ierīcei bezvadu tīklā. Visi klēpjdatori vairāk nekā desmit gadus, planšetdatori un viedtālruņi kā šo sistēmu iebūvētu funkciju satur bezvadu iespējas.


Vecākiem klēpjdatoriem un galddatoriem ir jāiegādājas atsevišķi adaptera adapteri. Tie ir pieejami PCMCIA kredītkartes vai USB formas faktoros. Ja vien jums nav vecas aparatūras vai darbvirsmai nav nepieciešams Wi-Fi adapteris, varat iestatīt bezvadu tīklu, neuztraucoties par tīkla adapteriem.

Jums būs nepieciešama cita veida aparatūra, lai palielinātu tīkla savienojumu veiktspēju, pielāgotu vairāk datoru un ierīču un palielinātu tīkla diapazonu.

Bezvadu maršrutētāji un piekļuves punkti

Bezvadu maršrutētāji ir bezvadu tīkla sirds. Šie maršrutētāji darbojas salīdzināmi ar vadu Ethernet tīklu maršrutētājiem. Veidojot bezvadu tīklu mājām vai birojam, jums būs nepieciešams bezvadu maršrutētājs.


Pašreizējais bezvadu maršrutētāju standarts ir 802.11ax, kas nodrošina vienmērīgu video straumēšanu un atsaucīgas tiešsaistes spēles. Vecāki maršrutētāji ir lēnāki, taču darbosies, un bezvadu maiņstrāva joprojām ir lieliska izvēle, tāpēc maršrutētāja izvēle var izrietēt no prasībām, kuras plānojat tam uzlikt. Tomēr maiņstrāvas maršrutētājs ir desmitiem reižu ātrāks nekā 802.11n versija, kas bija pirms tā. AX un AC maršrutētāji arī apstrādā vairākas ierīces labāk nekā vecāki maršrutētāju modeļi.

Daudzās mājās ir datori, planšetdatori, tālruņi, viedie televizori, straumēšanas kastes un viedās mājas ierīces, kas izmanto bezvadu savienojumu ar maršrutētāju. Bezvadu maršrutētājs parasti pa vadiem tieši pievienojas modemam, kuru piegādā jūsu ātrgaitas interneta pakalpojumu sniedzējs. Viss pārējais mājās bezvadu režīmā tiek savienots ar maršrutētāju.


Līdzīgi kā maršrutētājiem, piekļuves punkti ļauj bezvadu tīkliem pievienoties esošam vadu tīklam. Šī situācija rodas birojā vai mājās, kur ir uzstādīti vadu maršrutētāji un aprīkojums. Mājas tīklā vienam piekļuves punktam vai maršrutētājam ir pietiekams diapazons, lai aptvertu lielāko daļu dzīvojamo ēku. Biroju ēku uzņēmumiem bieži ir jāizvieto vairāki piekļuves punkti un maršrutētāji.

Bezvadu antenas

Piekļuves punkti un maršrutētāji var izmantot Wi-Fi bezvadu antenu, lai palielinātu bezvadu radiosignāla sakaru diapazonu. Šīs antenas ir iebūvētas lielākajā daļā maršrutētāju, taču dažām vecākām ierīcēm tās ir izvēles un noņemamas.

Lai palielinātu bezvadu adapteru klāstu, bezvadu klientiem ir iespējams uzstādīt papildu antenas. Papildu antenas tipiskiem bezvadu mājas tīkliem parasti nav vajadzīgas. Tomēr garderobistiem ir ierasta prakse izmantot šīs antenas.

Neaizsardzība ir prakse apzināti meklēt vietējo teritoriju, meklējot pieejamos Wi-Fi bezvadu tīkla signālus.

Bezvadu retranslatori

Bezvadu atkārtotājs savieno ar maršrutētāju vai piekļuves punktu, lai paplašinātu tīkla sasniedzamību. Atkārtotājs, ko bieži sauc par signāla pastiprinātāju vai diapazona paplašinātāju, kalpo kā divvirzienu releja stacija bezvadu radiosignāliem. Atkārtotāji ļauj pievienoties iekārtām, kuras citādi nespēj uztvert tīkla bezvadu signālu.

Bezvadu retranslatorus izmanto lielās mājās, kad viena vai vairākas istabas nesaņem spēcīgu Wi-Fi signālu, parasti tāpēc, ka attālums no ierīces ir līdz bezvadu maršrutētājam.

Acu tīkli

Mesh Wi-Fi nav jauns, taču mājās tas kļūst aizvien populārāks. Tas ir saistīts ar arvien pieaugošo pievienoto ierīču skaitu, ko cilvēki izmanto. Tīkla Wi-Fi tīkli darbojas līdzīgi atkārtotājiem, bet tā vietā, lai izveidotu jaunu un lieku piekļuves punktu, tīkla tīkli nodrošina plūstošu un vienotu paplašinātu Wi-Fi tīklu.

Jūs varat iegādāties pilnīgas acu Wi-Fi sistēmas, un daudzi mūsdienu bezvadu maršrutētāji piedāvā acu tīkla iespējas, ļaujot iegādāties jaunu maršrutētāju un izmantot savu veco, lai pievienotos acu tīklam un palielinātu signālu.

Ieteicams Jums

Populārs

Kas ir LDIF fails?
Programmatūra

Kas ir LDIF fails?

Fail ar LDIF faila paplašinājumu ir LDAP datu apmaiņa formāta fail, kuru izmanto vieglo direktoriju piekļuve protokola (LDAP) direktoriji. Piemēr direktorijai var būt informācija glabāšana lietotāju ...
Kas ir WOFF (Web Open Font Format)?
Programmatūra

Kas ir WOFF (Web Open Font Format)?

Tīmekļa atvērtai fonta formāt (WOFF) ir Mozilla iztrādātai Web fontu faila formāt. WOFF failā var būt apieti TTF un OTF faili, kā arī licencēšana informācija un citi metadati. Lūk, ka jum jāzina par ...