Tehnologies

USB: Viss, kas jums jāzina

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 5 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Everything You Need to Know About USB and Serial Interfaces - Bob Wilson - N6TV
Video: Everything You Need to Know About USB and Serial Interfaces - Bob Wilson - N6TV

Saturs

Viss, kas jums jāzina par Universal Serial Bus, aka USB

USB, kas ir Universal Serial Bus, ir standarta savienojuma veids daudzu dažādu veidu ierīcēm.

Parasti USB attiecas uz kabeļu un savienotāju veidiem, ko izmanto, lai šos daudzos ārējo ierīču veidus savienotu ar datoriem.

Vairāk par USB

Universālās seriālās kopnes standarts ir bijis ārkārtīgi veiksmīgs. USB portus un kabeļus izmanto, lai savienotu aparatūru, piemēram, printerus, skenerus, tastatūras, peles, zibatmiņas diskus, ārējos cietos diskus, kursorsviras, kameras un citu, visu veidu datoriem, ieskaitot galddatorus, planšetdatorus, klēpjdatorus, netbooks utt.


Faktiski USB ir kļuvis tik izplatīts, ka savienojumu atradīsit gandrīz visās datoriem līdzīgās ierīcēs, piemēram, videospēļu konsolēs, mājas audio / vizuālajā aprīkojumā, un pat daudzos automobiļos.

Daudzas portatīvās ierīces, piemēram, viedtālruņus, e-grāmatu lasītājus un mazās planšetdatorus, galvenokārt izmanto USB, lai uzlādētu. USB uzlādēšana ir kļuvusi tik izplatīta, ka tagad mājas uzlabošanas veikalos ir viegli atrast rezerves elektrības kontaktligzdas, kurās USB porti to ir uzbūvējuši, tādējādi novēršot nepieciešamību pēc USB barošanas adaptera.

USB versijas

Ir bijuši vairāki galvenie USB standarti, jaunākais ir USB4:

  • USB4: Balstoties uz Thunderbolt 3 specifikāciju, USB4 atbalsta 40 Gbps (40 960 Mb / s).
  • USB 3.2 Gen 2x2: Pazīstams arī kā USB 3.2, saderīgas ierīces spēj pārsūtīt datus ar ātrumu 20 Gbps (20 480 Mb / s), ko sauc Ātrgaitas ātrums + USB divjoslu josla.
  • USB 3.2 Gen 2: Iepriekš saukts par USB 3.1, saderīgas ierīces spēj pārsūtīt datus ar ātrumu 10 Gbps (10 240 Mb / s), ko sauc par Ātrgaitas +.
  • USB 3.2 1. gen: Iepriekš saukts par USB 3.0, saderīga aparatūra var sasniegt maksimālo pārraides ātrumu 5 Gbps (5 120 Mb / s), ko sauc par SuperSpeed ​​USB.
  • USB 2.0: USB 2.0 saderīgas ierīces var sasniegt maksimālo pārraides ātrumu 480 Mbps, ko sauc par Ātrgaitas USB.
  • USB 1.1: USB 1.1 ierīces var sasniegt maksimālo pārraides ātrumu 12 Mb / s, ko sauc par Pilna ātruma USB.

Mūsdienās lielākā daļa USB ierīču un kabeļu atbilst USB 2.0, un arvien lielāks skaits - USB 3.0.


USB savienotās sistēmas daļas, ieskaitot resursdatoru (piemēram, datoru), kabeli un ierīci, visas var atbalstīt dažādus USB standartus, ja vien tie ir fiziski saderīgi. Tomēr visām detaļām ir jāatbalsta tas pats standarts, ja vēlaties, lai tas sasniegtu maksimāli iespējamo datu pārraides ātrumu.

1:27

Viss, kas jums jāzina par USB portiem un kabeļiem

USB savienotāji

Pastāv virkne dažādu USB savienotāju, tos visus mēs aprakstīsim tālāk.

vīrietis kabeļa vai zibatmiņas diska savienotāju parasti sauc par spraudnis. sieviete savienotāju ierīcē, datorā vai pagarinātāju parasti sauc par tvertne.

  • C tips USB: Bieži tiek saukts vienkārši parUSB-C, šie kontaktdakšas un tvertnes ir taisnstūra formas ar četriem noapaļotiem stūriem. Pastāv tikai USB 3.1 C tipa spraudņi un ligzdas (un līdz ar to arī kabeļi), bet ir pieejami adapteri atpakaļsaderībai ar USB 3.0 un 2.0 savienotājiem. Šis jaunākais USB savienotājs beidzot ir atrisinājis problēmu, kura puse iet uz augšu. Tā simetriskais dizains ļauj to ievietot tvertnē abos veidos, tāpēc jums nekad nav jāmēģina vēlreiz (Viens no lielākajiem pīķiem par iepriekšējiem USB spraudņiem) Tie tiek plaši izmantoti viedtālruņos un citās ierīcēs.
  • USB tips A: oficiāli izsaukts USB standarts-A, šie kontaktdakšas un ligzdas ir taisnstūra formas un ir visbiežāk redzamie USB savienotāji. USB 1.1 tipa A, USB 2.0 tipa A un USB 3.0 tipa spraudņi un ligzdas ir fiziski savietojami.
  • B tips USB: oficiāli izsaukts USB standarts-B, šie kontaktdakšas un ligzdas ir kvadrātveida formas ar papildu iegriezumu augšpusē, visievērojamākie ir USB 3.0 B tipa savienotāji. USB 1.1 B tipa un USB 2.0 B tipa spraudņi ir fiziski savietojami ar USB 3.0 B tipa ligzdām, bet USB 3.0 B tipa spraudņi nav savietojami ar USB 2.0 B tipa vai USB 1.1 B tipa spraudņiem.
    • A USB darbināms-B savienotājs ir norādīts arī USB 3.0 standartā. Šī ligzda ir fiziski savietojama ar USB 1.1 un USB 2.0 Standard-B spraudņiem, un, protams, arī ar USB 3.0 Standard-B un Powered-B spraudņiem.
  • USB Micro-A: USB 3.0 Micro-A spraudņi izskatās kā divi dažādi taisnstūrveida spraudņi, kas sakausēti kopā, viens ir nedaudz garāks par otru. USB 3.0 Micro-A spraudņi ir saderīgi tikai ar USB 3.0 Micro-AB ligzdām.
  • USB 2.0 Micro-A spraudņi ir ļoti mazi un taisnstūra formas, daudzējādā ziņā atgādinot saruktu A tipa USB spraudni. USB Micro-A spraudņi ir fiziski savietojami gan ar USB 2.0, gan USB 3.0 Micro-AB ligzdām.
  • USB Micro-B: USB 3.0 Micro-B spraudņi izskatās gandrīz identiski USB 3.0 Micro-A spraudņiem, jo ​​tie ir divi atsevišķi, bet savienoti spraudņi. USB 3.0 Micro-B spraudņi ir savietojami gan ar USB 3.0 Micro-B, gan ar USB 3.0 Micro-AB ligzdām.
    • USB 2.0 Micro-B spraudņi ir ļoti mazi un taisnstūrveida, bet abi stūri vienā no garajām pusēm ir slīpi. USB Micro-B spraudņi ir fiziski savietojami gan ar USB 2.0 Micro-B un Micro-AB ligzdām, gan ar USB 3.0 Micro-B un Micro-AB ligzdām.
  • USB Mini-A: USB 2.0 Mini-A spraudnis ir taisnstūra formas, bet viena puse ir vairāk noapaļota. USB Mini-A spraudņi ir saderīgi tikai ar USB Mini-AB ligzdām. Nav USB 3.0 Mini-A savienotāja.
  • USB Mini-B: USB 2.0 Mini-B spraudnis ir taisnstūra formas ar nelielu iespiedumu abās pusēs, gandrīz izskatās kā izstiepts maizes gabals, skatoties uz to ar galvu. USB Mini-B spraudņi ir fiziski savietojami gan ar USB 2.0 Mini-B, gan Mini-AB ligzdām. Nav USB 3.0 Mini-B savienotāja.

Vienkārši sakot, nav USB Micro-A vai USB Mini-A tvertnes, tikai USB Micro-A kontaktdakšas un USB Mini-A kontaktdakšas. Šie "A" spraudņi iederas "AB" tvertnēs.


Ieteicams Jums

Mūsu Izvēle

Kas ir ERF fails?
Programmatūra

Kas ir ERF fails?

Fail ar ERF faila paplašinājumu, viticamāk, ir Epon Raw Image fail. Šie fotoattēli ir neapieti un nepārtrādāti, ka nozīmē, ka tie ir ītie fotoattēli, kuru Epon kamera ir uzņēmi pirm jebkādu modifikāc...
Ierobežotas animācijas definīcija un piemēri
Programmatūra

Ierobežotas animācijas definīcija un piemēri

Ierobežotā animācijā tiek izmantota īpaša tehnika, lai ierobežotu pūle, ka aitīta ar pilnīga animācija veidošanu, lai ne katr kadr būtu jāzīmē atevišķi. Ražojot no 20 minūtēm līdz divām tundām animāc...