Programmatūra

Kas ir faila atribūts?

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 3 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 13 Maijs 2024
Anonim
L-7.2: File Attributes & Operations in Operating System
Video: L-7.2: File Attributes & Operations in Operating System

Saturs

Failu atribūtu saraksts sistēmā Windows

Faila atribūts (ko bieži dēvē tikai par atribūts vai a karogs) ir īpašs nosacījums, kurā var pastāvēt fails vai direktorijs.

Tiek uzskatīts arī atribūts komplekts vai notīrīts jebkurā brīdī, kas nozīmē, ka tas ir vai nu iespējots, vai nav.

Datoru operētājsistēmas, piemēram, Windows, var marķēt datus ar noteiktiem faila atribūtiem, lai datus varētu apstrādāt citādi nekā datus ar izslēgtu atribūtu.

Failus un mapes faktiski nemaina, kad tiek piemēroti vai noņemti atribūti. Operētājsistēma un cita programmatūra tos saprot tikai atšķirīgi.


Kādi ir dažādi faila atribūti?

Sistēmā Windows pastāv vairāki failu atribūti, ieskaitot šādus:

  • Arhīva faila atribūts
  • Kataloga atribūts
  • Slēpts faila atribūts
  • Tikai lasāma faila atribūts
  • Sistēmas faila atribūts
  • Apjoma etiķetes atribūts

Šie operētājsistēmas Windows ar NTFS failu sistēmu pirmoreiz bija pieejami šie faila atribūti, kas nozīmē, ka vecākā FAT failu sistēmā tie nav pieejami:

  • Saspiesta faila atribūts
  • Šifrēta faila atribūts
  • Indeksēts faila atribūts

Šeit ir daži papildu, kaut arī retāk sastopami failu atribūti, kurus Windows atpazīst:

  • Ierīces faila atribūts
  • Integritātes faila atribūts
  • Nav satura indeksēta faila atribūta
  • Nav tīrīšanas faila atribūta
  • Bezsaistes faila atribūts
  • Retas faila atribūts
  • Pagaidu faila atribūts
  • Virtuālais faila atribūts

Plašāku informāciju par tiem varat lasīt Microsoft lapā File Atribūtu konstantes.


Tehniski tur ir arīnormāli faila atribūts, kas nenozīmē, ka tam vispār nav faila atribūta, taču jūs to nekad neredzēsit nekur parastās Windows lietošanas laikā.

Kāpēc tiek izmantoti faila atribūti?

Faila atribūti pastāv tā, ka jums vai programmai, kuru izmantojat, vai pat pašai operētājsistēmai var piešķirt vai liegt noteiktas tiesības uz failu vai mapi.

Uzzinot par izplatītākajiem faila atribūtiem, var palīdzēt saprast, kāpēc daži faili un mapes tiek pieminēti kā “paslēpti” vai “tikai lasāmi” un kāpēc mijiedarbība ar tiem ir tik atšķirīga, nekā mijiedarbība ar citiem datiem.

Piemērojot tikai lasīt faila atribūts neļaus to rediģēt vai mainīt jebkādā veidā, ja vien atribūts netiks atcelts, lai atļautu piekļuvi rakstīšanai. Tikai lasāms atribūts bieži tiek izmantots ar sistēmas failiem, kurus nevajadzētu mainīt, taču jūs pats varētu rīkoties ar saviem failiem, nevis, ja jūs labprātāk gribētu kādu, kuram ir piekļuve, nevis rediģētu.


Faili ar slēpto atribūtu komplektu faktiski tiks paslēpti no parastajiem skatiem, padarot šos failus patiešām grūti nejauši izdzēst, pārvietot vai mainīt. Fails joprojām pastāv tāpat kā jebkurš cits fails, taču, tā kā slēptais atribūts tiek pārslēgts, tas neļauj gadījuma lietotājam ar to mijiedarboties. Varat iestatīt, lai Windows skatītu slēptos failus un mapes kā vienkāršu veidu, kā redzēt šos failus, neizslēdzot atribūtu.

Varat arī kombinēt atribūtus, lai fails, piemēram, būtu ne tikai paslēpts, bet arī marķēts kā sistēmas fails un iestatīts ar arhīva atribūtu.

Failu atribūti vs mapes atribūti

Atribūtus var ieslēgt un izslēgt gan failiem, gan mapēm, taču to izdarīšanas sekas nedaudz atšķiras.

Kad faila atribūts, piemēram, slēptais atribūts, tiek ieslēgts failu, ka viens fails tiks paslēpts, nekas cits.

Ja tas pats slēptais atribūts tiek piemērots a mape, jums tiek dotas citas iespējas, nevis tikai paslēpt mapi: jums ir iespēja slēpto atribūtu lietot tikai mapei vai mapei, tās apakšmapēm un visiem tās failiem.

Slēptā faila atribūta lietošana mapes apakšmapēs un tās failos nozīmē, ka pat pēc mapes atvēršanas tiks paslēpti arī visi tajā esošie faili un mapes. Pirmā iespēja, vienkārši paslēpjot tikai mapi, padarīs apakšmapes un failus redzamus, bet vienkārši paslēps mapes galveno, saknes zonu.

Kā tiek lietoti faila atribūti

Lai arī visiem pieejamajiem faila atribūtiem ir vispārpieņemti nosaukumi, ko redzējāt iepriekšējos sarakstos, tie visi nav vienādi piemēroti failam vai mapei.

Nelielu atribūtu izvēli var ieslēgt manuāli. Operētājsistēmā Windows to var izdarīt, ar peles labo pogu noklikšķinot uz faila vai mapes (vai pieskaroties un turot pieskāriena saskarnes), atverot tā rekvizītus un pēc tam iespējot vai atspējot atribūtu no piedāvātā saraksta.

Operētājsistēmā Windows lielāku atribūtu izvēli var iestatīt arī ar komandu attrib, kas pieejama no komandu uzvednes. Atribūtu vadība, izmantojot komandu, ļauj trešo pušu programmām, piemēram, dublējuma programmatūrai, viegli rediģēt faila atribūtus.

Linux operētājsistēmas var izmantot chattr (Mainīt atribūtu) komandu, lai iestatītu faila atribūtus, kamēr chflags (Mainīt karodziņus) tiek izmantots MacOS.

Mēs Rekomendējam

Mūsu Publikācijas

iFox iF012 Bluetooth dušas skaļruņa apskats
Tehnologies

iFox iF012 Bluetooth dušas skaļruņa apskats

Mūu redaktori pattāvīgi pēta, tetē un ieaka labāko produktu; šeit varat uzzināt vairāk par mūu pārkatīšana proceu. Iepējam, mē aņemim komiija par pirkumiem, ka veikti no mūu izvēlētajām aitēm. 3.8 Ši...
Kā notīrīt iCloud krātuvi
Internets

Kā notīrīt iCloud krātuvi

Apple piedāvā tikai 5 GB bezmaka iCloud krātuvi, lai dublētu fotoattēlu, kontaktu, kalendāru, īziņa un citu informāciju. Ņemot vērā, ka 5 GB nav daudz, šajā rokagrāmatā ir apraktīti oļi, kā atbrīvot ...