Internets

Kas ir DRM?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 19 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Maijs 2024
Anonim
Kasa-e-Dil - Episode 01 || English Subtitle || 9th November 2020 - HAR PAL GEO
Video: Kasa-e-Dil - Episode 01 || English Subtitle || 9th November 2020 - HAR PAL GEO

Saturs

Viss, kas jums jāzina par digitālo tiesību pārvaldību

Droši vien jūsu datorā un ierīcēs ir daudz failu, kurus nevarat kontrolēt. Sākot no mūzikas, beidzot ar e-grāmatām un citiem, šos failus kontrolē DRM. DRM ir tehnoloģija, kas uzņēmumiem, kas nodrošina šos failus, ļauj kontrolēt, kā jūs tos izmantojat. Lai gan tas ir ierobežojums, tam ir arī dažas priekšrocības.

Kas ir DRM? Izskaidrots digitālo tiesību pārvaldība

DRM vai Digital Rights Management kontrolē, kā varat izmantot noteiktus failus. DRM parasti tiek piemērots multividei - mūzikai, filmām, e-grāmatām -, kā arī programmatūrai. Tas ir paredzēts, lai apturētu pirātismu un nodrošinātu, ka uzņēmumiem, kuriem pieder faili, par tiem maksātu.


DRM ir visvieglāk saprast, domājot par digitālo mūziku. Ja dziesmai nav DRM, ikviens to var bez maksas dalīties ar kādu citu, un mūzikas kompānija par to nemaksās. Izmantojot DRM, to var klausīties tikai lietotājs, kurš šo dziesmu iegādājās, kas neļauj klausīties citus lietotājus, ja viņi arī nemaksā.

Ne katrs digitālais fails izmanto digitālo tiesību pārvaldību. Parasti DRM satur tikai preces, kas nopirktas no tiešsaistes multivides veikaliem vai programmatūras izstrādātājiem. Izveidotajiem digitālajiem audio un video failiem, piemēram, mūzikai, kas izvilkta no kompaktdiska, nav DRM.

Kā darbojas DRM

Ir daudz dažādu DRM tehnoloģiju, kas darbojas nedaudz atšķirīgos veidos. DRM pamatideja tomēr ir, ka tā ir iegulta failā. Tad, kad lietotājs mēģina izmantot šo failu, DRM sistēma pārbauda, ​​lai pārliecinātos, ka lietotājs ir autorizēts.

Piemēram, pērkot dziesmu no digitālās mūzikas veikala, veikala DRM jūsu lejupielādēto failu savieno ar jūsu kontu. DRM pilnvaro atskaņot dziesmu jūsu īpašumā esošajās ierīcēs. Nākamreiz, kad kāds mēģina atskaņot šo dziesmu, mūzikas atskaņotāja programmatūra pārbauda DRM, lai redzētu, kurš lietotāja konts var atskaņot dziesmu. Ja kontam ir atļauja, dziesma tiek atskaņota. Ja tā nenotiek, tiek parādīts kļūdas ziņojums un dziesma netiek atskaņota.


Dažu DRM noņemšanai no failiem ir trešo pušu programmatūras rīki. Tas ne vienmēr darbojas, un jums nevajadzētu iesaistīties pirātismā, taču rīki pastāv, ja jums tie ir nepieciešami.

Viens no acīmredzamiem DRM negatīvajiem faktoriem ir tas, ka programmatūra, kas pārbauda, ​​kas var un nevar izmantot failu, pārstāj darboties. Tādā gadījumā jums varētu rasties problēmas ar jums piederošiem multivides materiāliem, un jums vajadzētu būt iespējai tos izmantot.

Apple Smart Family Sharing ir viens gudrs veids, kā izmantot DRM, lai aizsargātu failus, vienlaikus ļaujot kaut ko koplietot. Tas ļauj vienas ģimenes locekļiem koplietot multividi, kas iegādāta no Apple veikaliem.

Kā Apple izmanto DRM

Sākotnēji visai iTunes Store pārdotajai mūzikai DRM to kontrolēja. Tas notika tāpēc, ka mūzikas kompānijas ļaus Apple pārdot savu mūziku tikai tad, ja tā mēģinās apturēt neatļautu kopīgošanu.

Apple digitālā satura tiesību pārvaldība ļauj lietotājiem atskaņot dziesmas, kas nopirktas no iTunes, ne vairāk kā piecos datoros. Datora iestatīšana šo dziesmu atskaņošanai tika veikta procesā, ko sauc par autorizāciju.


Kamēr Apple gadiem ilgi izmantoja DRM, uzņēmums 2008. gada janvārī no iTunes dziesmām noņemja visu DRM. DRM tips joprojām kontrolē, kā tiek izmantoti šādi iTunes pārdoti multivides veidi:

  • Audiogrāmatas
  • Apple grāmatas
  • Video (filmas un TV)
  • Lietotnes

Citi izplatīti DRM veidi

Visizplatītākais veids, kā cilvēki sastopas ar DRM, ir mūzikas straumēšana. DRM nodrošina, ka jūs varat klausīties dziesmas tikai tad, ja straumēšanas mūzikas abonements ir derīgs. Spotify, Apple Music un līdzīgi pakalpojumi izmanto šo pieeju. Šis DRM padara dziesmas nespēlējamas, ja atceļat abonementu, pat ja esat tās lejupielādējis savā ierīcē.

DRM bieži izmanto arī kopā ar programmatūru. Pērkot programmatūru, tā var būt licencēta tikai jums, lietošanai vienā ierīcē. Ja mēģināt to instalēt sekundē, tas nedarbosies, ja vien jūs nopirksit otro licenci.

DRM beigas?

Digitālo tiesību pārvaldību atbalsta plašsaziņas līdzekļu uzņēmumi un daži mākslinieki, taču tā nekad nav bijusi populāra patērētāju vidū. Patērētāju tiesību aizstāvji ir iebilduši, ka lietotājiem vajadzētu tieši iegādāties savas preces, pat ja tās ir digitālās, un DRM to novērš.

Interneta un digitālo plašsaziņas līdzekļu pirmajās dienās pirātisms un tādi pakalpojumi kā Napster sekmēja DRM izmantošanu. Daži lietpratīgi lietotāji joprojām atrada veidus, kā pieveikt daudzu veidu DRM un brīvi koplietot failus. Galu galā pieaugošais digitālo multivides ērtības un dažu DRM sistēmu kļūmes noveda pie mazāk invazīva DRM un samazinātas tehnoloģijas izmantošanas.

Redaktora Izvēle

Populārs

Kas ir Kleer bezvadu tehnoloģija un kur tā atrodas tagad?
Internets

Kas ir Kleer bezvadu tehnoloģija un kur tā atrodas tagad?

Ir vairāka bezvadu tehnoloģija, kura parati izmanto audio un ierīču avienošanai, katrai no tām ir avi plui un mīnui. Īpaši vien - Kleer - ir lidoji zem patērētāju radara, vienlaiku pakāpeniki virzoti...
Kā pāriet uz ziņojumu saraksta populārāko versiju operētājsistēmā Mac OS X Mail
Internets

Kā pāriet uz ziņojumu saraksta populārāko versiju operētājsistēmā Mac OS X Mail

Vai vēlatie redzēt jaunāko ziņojumu, ka ir ieradušie un aizmiruši paziņojumu centra brīdinājumu? Jū, iepējam, ritiniet uz Mac O X Mail ieūtņu arakta augšdaļu, protam, izmantojot ritjolu, vai arī velc...