Internets

Kuras valstis izmanto elektronisko balsošanu?

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 22 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Maijs 2024
Anonim
Хобби-VLOG:#50/что сегодня раскрашиваю
Video: Хобби-VLOG:#50/что сегодня раскрашиваю

Saturs

Šīs tehnoloģijas ieviešana nav bijusi konsekventa

Elektroniskās balsošanas sistēmas tiek izmantotas visās pasaules valstīs, taču šīs tehnoloģijas ieviešana ir bijusi nedaudz izkliedēta. Dažas valstis ir pārbaudījušas elektronisko balsošanu un to pieņēmušas, citas ir to izmēģinājušas un no tās atteikušās, un dažas turpina to pārbaudīt vai arī plāno plānot turpmākas pārbaudes.

Tikai neliela daļa valstu elektronisko balsošanas tehnoloģiju izmanto pastāvīgi, un vēl mazāk valstis to izmanto visā valstī kā vienīgo balsošanas metodi.

Elektroniskās balsošanas veidi pasaules vēlēšanās


Ir trīs galvenie elektroniskās balsošanas sistēmu veidi, kurus izmanto vēlēšanās visā pasaulē.

  • Optiskā skenēšana: Vēlētājs iezīmē fizisku papīra vēlēšanu zīmi, ko nolasa ar optisko skeneri un pēc tam tabulē elektroniski. Skeneri var būt savienoti ar tīklu vai arī katras mašīnas balsis var fiziski tikt nogādātas centrālā vietā.
  • Tieša ierakstīšana: Vēlētājs ievada savas balsis tieši balsošanas mašīnā bez fiziskas balsošanas. Mašīna var vai nevar izveidot papīra taku, un tā var vai nesniegt vēlētājam fizisku viņu balsu sarakstu, kas jāpārbauda.
  • Balsojums internetā: Vēlētājs ievieto savu balsojumu internetā vai nu no mājām, vai no oficiālas vēlēšanu vietas. Var izmantot vietni vai patentētu programmatūru vai aparatūru.

Vecākā un visizplatītākā ir optiskā skenēšana. Tiešās elektroniskās (DRE) balsošanas mašīnas ir jaunākas un retāk sastopamas, un balsošana internetā ir retākā no visām.


Dažas valstis visā valstī izmanto vienu balsošanas veidu, bet citas dažādās jomās izmanto atšķirīgu veidu. Piemēram, Brazīlija visā valstī izmanto DRE balsošanas automātus, savukārt Amerikas Savienoto Valstu atsevišķie iecirkņi izmanto dažādas DRE balsošanas iekārtas, optiskās skenēšanas iekārtas un pat manuāli skaitītas papīra vēlēšanu zīmes.

Optiskās skenēšanas balsošanas iekārtas pasaules vēlēšanās

Balsošanas iekārtas ar optisko skenēšanu izmanto papīra vēlēšanas, kuras iezīmē vēlētājs un pēc tam skenē elektroniskai tabulēšanai. Šis process ir ļoti līdzīgs tradicionālajai balsošanai, taču tas ļauj saskaitīt vēlēšanu zīmes un padarīt rezultātus pieejamus daudz īsākā laika posmā.

Tā kā optiskās skenēšanas tehnoloģija pastāv tik ilgi, tā ir izmantota daudzās pasaules valstīs. Dažas valstis ir vispārēji pieņēmušas optiskās skenēšanas tehnoloģiju, dažas to ir atteikušās, bet citas to izmanto galvenokārt balsojot par prombūtni.


Starp valstīm, kurās vismaz dažās pašvaldībās tiek izmantota balsošana ar optisko skenēšanu, ietilpst:

Kanāda, Amerikas Savienotās Valstis, Filipīnas, Dienvidkoreja

Starp valstīm, kurās optiskās skenēšanas balsošana ir pārtraukta, ietilpst:

Apvienotā Karaliste, Vācija

Tieša elektronisko balsošanas mašīnu ierakstīšana un balsošana internetā

Tiešā elektronisko balsošanas mašīnu reģistrēšana neizmanto papīra balsošanas zīmes. Viņi reģistrē balsis elektroniski un glabā tās elektroniski, bez vēlētāja mijiedarbības ar fizisko balsošanu. Šīs mašīnas var izmantot skārienekrāna saskarnes, ciparu vadības ierīces un spiedpogas. Brazīlija un Indija ir valstis, kas visā valstī ir ieviesušas DRE balsošanas iekārtas.

Dažās DRE mašīnās tiek izmantota viena galvenā vēlēšanu zīme, kas kaut kādā veidā tiek ievietota mašīnā, lai parādītu vēlētājiem, kuras pogas nospiest, lai balsotu, par kuriem kandidātiem un izmēriem. Citās mašīnās vēlēšanu rezultātu parādīšanai tiek izmantoti tāda paša veida ekrāni, kas atrodami datoros, planšetdatoros un viedtālruņos.

Lai gan ar DRE balsošanas mašīnām netiek izmantotas fiziskas balsošanas zīmes, dažas ir paredzētas papīra takas izveidošanai. Šīs mašīnas parasti izdrukās vēlēšanu zīmi katram vēlētājam, lai to apstiprinātu. Pēc tam kvītis tiek saglabātas verifikācijas un atkārtotas sastādīšanas vajadzībām.

Balsošana internetā ir retākā elektroniskās balsošanas forma, un tā ļauj vēlētājiem reģistrēt savas balsis internetā. Šīs sistēmas var izmantot fiziskas vēlēšanu vietas vai ļaut vēlētājiem izmantot savas ierīces savās mājās. Igaunija ir ieviesusi šāda veida balsošanu visā valstī, bet citas valstis to atļauj ierobežotākos apstākļos.

Valstis, kas visā valstī izmanto elektronisko balsošanu:

Brazīlija, Igaunija, Indija, Venecuēla, Namībija, Apvienotie Arābu Emirāti

Valstis, kas dažās jomās izmanto elektronisko balsošanu:

Kanāda, Amerikas Savienotās Valstis, Peru, Argentīna

Valstis, kurās ir pārbaudīta elektroniskā balsošana:

Butāna, Apvienotā Karaliste, Itālija, Norvēģija, Kazahstāna, Austrālija, Nepāla, Filipīnas, Austrālija, Gvatemala, Kostarika, Ekvadora, Krievija, Mongolija, Nepāla, Bangladeša, Indonēzija, Somija, Somālija (Somālija), Šveice, Rumānija

Valstis, kurās elektroniskā balsošana ir pārtraukta:

Beļģija, Francija, Nīderlande, Vācija, Paragvaja, Japāna, Īrija, Kazahstāna, Lietuva (plānots 2020. gadā, nodotas metāllūžņos)

Elektroniskā balsošana Apvienotajos Arābu Emirātos

Apvienotie Arābu Emirāti 100% elektroniski balsoja par savām 2011. gada vēlēšanām. Saskaņā ar oficiālajiem avotiem vēlētāju aktivitāte palielinājās par 80 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE
  • Pieejamība: Valsts mērogā

Elektroniskā balsošana Argentīnā

Elektroniskā balsošana Argentīnā uz ierobežotu pamata tika ieviesta 2004. gadā. Papildu vēlēšanu reformas tiesību akti tika pieņemti 2016. gadā. Argentīna 2017. gada valsts vēlēšanām no Dienvidkorejas iegādājās DRE balsošanas iekārtas, taču drošības apsvērumu dēļ tās netika izmantotas.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE
  • Pieejamība: Dažās jomās

Elektroniskā balsošana Brazīlijā

Brazīlija ierobežotā skaitā ieviesa DRE balsošanas iekārtas 1996. gadā. DRE balsošanas mašīnu lietošana visā valstī tika paplašināta 2000. gadā, un elektroniskā balsošana tiek izmantota visos līmeņos visā valstī. Papīra vēlēšanu zīmes un vēlētāju pārbaudāmās papīra taku sistēmas 2018. gadā tika pilnībā novērstas.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE
  • Pieejamība: Valsts mērogā

Elektroniskā balsošana Kanādā

Visas Kanādas federālās vēlēšanas notiek papīra formā. Dažas pašvaldības izmanto optiskās skenēšanas un DRE balsošanas iekārtas, un balsošana internetā ir pieejama ierobežotā skaitā iecirkņu. Elektronisko balsošanu izmanto tikai pašvaldību līmenī, nekad federālā līmenī.

  • Elektroniskās balsošanas veids: Optiskā skenēšana, DRE, internets
  • Pieejamība: Pašvaldību līmenī

Elektroniskā balsošana Igaunijā

Igaunija pirmo reizi balsošanu internetā veica vietējā līmenī 2005. gadā. Interneta balsošana tika paplašināta līdz valsts līmenim 2007. gadā. Tradicionālās vēlēšanu vietas joprojām ir pieejamas, taču apmēram viena trešdaļa no visām vēlēšanām balsu tiek nodotas internetā. Arī ārzemēs dzīvojošie Igaunijas pilsoņi var izmantot balsošanu internetā.

  • Elektroniskās balsošanas veids: Internets
  • Pieejamība: Valsts mērogā

Elektroniskā balsošana Indijā

Pirmoreiz elektroniskās balsošanas ierīces tika izmantotas Indijā 1982. gadā, taču tās tika plaši izmantotas tikai daudz vēlāk. Daļēja DRE balsošanas mašīnu pieņemšana notika 1999. gadā, elektroniskā balsošana tika pieņemta visā valstī 2002. gadā.

Indija izmanto pārnēsājamas spiedpogas DRE balsošanas iekārtas, kas darbojas ar akumulatora enerģiju. Viņi izmanto arī ar baterijām darbināmu vēlētāju pārbaudāmu papīra taku aparatūru. Balsošana internetā ir pieejama arī ierobežotā skaitā.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE, ierobežots internets
  • Pieejamība: Valsts mērogā

Elektroniskā balsošana Namībijā

Namībija kļuva par pirmo tautu Āfrikā, kas izmantoja elektronisko balsošanu valsts mēroga vēlēšanās, kad 2019. gada vēlēšanām tika izmantoti DRE balsošanas aparāti. Tā kā šī ir salīdzinoši jauna pieņemšana, atliek tikai redzēt, vai šī tehnoloģija tiks izmantota nākotnē.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE
  • Pieejamība: Valsts mērogā

Elektroniskā balsošana Peru

Peru elektroniskās balsošanas iekārtas pirmo reizi ieviesa 2013. gadā, un nākamajos gados to paplašināja, aptverot apmēram 14 procentus vēlētāju visā valstī. Peru tiek izmantoti skārienekrāna DRE balsošanas aparāti.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE
  • DRE mašīnu tips: Skārienekrāns
  • Pieejamība: Dažās jomās

Savienotās Valstis

Amerikas Savienotās Valstis visos štatos izmanto optiskās skenēšanas iekārtas, lai gan tās dažreiz tiek izmantotas tikai balsošanā, kas nepiedalās. Dažās valstīs ir DRE balsošanas mašīnas katrā vietējā iecirknī, bet citās valstīs tiek izmantotas papīra un DRE balsošanas mašīnas. Balsošana internetā, e-pastā un faksā pārsvarā attiecas tikai uz konkrētu militārpersonu.

  • Elektroniskās balsošanas veids: Optiskā skenēšana, DRE, ierobežots internets un fakss
  • Pieejamība: Valsts, apgabala un rajona līmenī.

Elektroniskā balsošana Venecuēlā

Venecuēla elektronisko balsošanu ieviesa 1998. gadā. Visā valstī tiek izmantoti skārienekrānu DRE balsošanas aparāti, un tie ietver arī iespēju izdrukāt vēlētāju pārbaudāmu papīra taku. Balsojuma rezultāti tiek pārsūtīti arī elektroniski, nevis fiziski nogādājot mašīnu uz centrālo vietu.

  • Elektroniskās balsošanas veids: DRE
  • DRE mašīnu tips: Skārienekrāns
  • Pieejamība: Valsts mērogā

Tev

Interesants

Kā aizsargāt tīklu no dabas katastrofas
Internets

Kā aizsargāt tīklu no dabas katastrofas

Neatkarīgi no tā, vai pārvaldāt datora reuru un tīklu mazam bizneam, lielai korporācijai vai avām mājām, jum jāplāno daba katatrofa, jo informācija tehnoloģija un ūden neajauca. Šeit ir norādīti daži...
Kā novērst Framedyn.dll nav atrasts vai trūkst kļūdu
Programmatūra

Kā novērst Framedyn.dll nav atrasts vai trūkst kļūdu

Framedyn.dll kļūda izraia ituācija, kuru dēļ tiek noņemt vai korumpēt Framedyn DLL fail. Dažo gadījumo framedyn.dll kļūda var norādīt uz reģitra problēmu, vīrua vai ļaunprātīga programmatūra problēmu...